Dobrá Čajovňa Košice

AKTUÁLNA ZMENA !!!
26. októbra 2020

Milí zákazníci, podľa najnovších nariadení budeme mať pre vás otvorený už len  čajový obchodík na nákup prepotrebného sypaného čaju v tomto náročnom období, ráčte vstúpiť a zásobiť sa kvalitným čajom, bylinami, prírodnými mydlami a čajovým príslušenstvom. Budeme pre vás v … Pokračovať

Antivírový a antibakteriálny odvar z čaju LAPACHO a CATUABA
25. októbra 2020

Priatelia, v zmysle posilnenia imunity a zocelenia mysle odporúčame silno antivírový, antibakteriálny a pre psychickú pohodu aj mierne afrodiziakálny odvar z kôry stromu LAPACHO a CATUABA…táto harmonická kombinácia s kúskom zázvoru a citróna podrží vaše telo aj myseľ v týchto … Pokračovať

Počas nedieľ bude čajovňa ZATVORENÁ!!!
25. septembra 2020

Milí priatelia čajoví, šíšoví a iní.. …pre nedostatok pracovnej sily musíme bohužiaľ opäť vyhradiť jeden deň na oddych pre nás a našu čajovú základňu, aby sme vám v ostatné dni, keď sme pre vás otvorení, mohli aj naďalej oddane slúžiť … Pokračovať

Čerstvá čajová zásielka z Kórei – Nokcha a Wooricha
07. augusta 2020

Milí čajoví fajnšmekri :)   na pult Dobrej čajovne dorazila čerstvá zásielka zeleného a červeného čaju z Kórei – zelená Nokcha a červená Wooricha Skvelý chuťový zážitok..odporúčame všetkým čajovým labužníkom :)

DARJEELING Second Flush zo záhrady THURBO
23. júla 2020

Milí  labužníci čajovníci,   Darjeeling Second Flush zo záhrady Thurbo šťastne dorazil na pult Dobrej čajovne… Tento letný zber opäť nesklamal a potešil nás svojimi bohatými kvetinovými tónmi s ľahko medovým dozvukom so stopou muskatelu..  

Koncert etnickej hudby z Indie a Japonska – The Jugalbandi

Napísané: 17. októbra 2019 | Komentovať

Milí priatelia,

srdečne vás pozývame v piatok 25.10.2019 o 18:00 hod.

na unikátny koncert etnickej skupiny Džugalbandy – ide o nový projekt, ktorý sa venuje fúzii indickej, slovenskej a japonskej hudby.

Tansen Shrivastava, indický perkusionista a Matej Kolenič, slovenský muzikant žijúci v Japonsku, spájajú sofistikované indické rytmy, dynamický zvuk japonskej šamisenu a meditatívnu hru na slovenskej fujare ovplyvnenú indickými melodickými rágamy, vytvárajúc originálnu, kreatívnu tradičnú hudbu, ktorá očarovala publikum v Indii a Japonsku.

Džugalbandy sa teraz chystá po prvý krát na turné po Európe a teší sa na príležitosť predstaviť svoju hudbu aj v našej čajovni.
Viac o hudobníkoch a skupine na
www.thejugalbandi.com

Vstupné na koncert: 5 eur

Lístky budú v predaji v čajovni v deň koncertu. Kapacita miest je obmedzená, a tak si môžete lístky rezervovať telefonicky na čísle Dobrej čajovne 0918 498 599, každý deň okrem nedele, v popoludňajších hodinách v čase otváracích hodín čajovne.

Na koncert bude nadväzovať sobotňajšia Cestovateľská prednáška  o živote slováka v Japonsku.
Prednášať o svojom živote bude hudobník Matej Kolenič, ktorý žije v Japonsku 7 rokov, má manželku japonku a dve malé deti, dvojičky Juraja a Milana. Žijú v blízkosti miest Tokio a Jokohama. K srdcu mu prirástlo staroveké mesto Kamakura, mesto samurajov a shogunov.
Zakúsil aj rok práce na farme v Severnom Japonsku, kde zažil aj život na horách.
Japonsko spoznal z pohľadu domáceho ale aj z pohľadu cudzinca, a tak sa s nami rád podelí o vlastné skúsenosti každodenného života v Japonsku, o zvykoch a charakteroch domácich.

Začiatok prednášky v sobotu je o 18:00 hod.
Vstupné: 3 eurá
(pre účastníkov piatkového koncertu 50% zľava zo vstupného pri preukázaní lístka z koncertu)
Lístky na prednášku sa budú predávať 15 minúť pred začatím prednášky v sobotu.

Budeme sa tešiť na spoločný hudobný a cestovateľský zážitok :D

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *