Dobrá Čajovňa Košice

9-dňový seminár Čchi Kungu (Falun Gong)
20. januára 2020

Milí priatelia, Srdečne vás pozývame na 9-dňový čchi-kungový seminár kultivačnej praxe Falun Dafa. V týždni od 17.2. – 25.2.2020 v doobedňajších hodinách, každý deň od 9:30 – 11:30 hod. Falun Gong (nazývaný aj Falun Dafa) je starodávna metóda zušľachťovania mysle a tela. … Pokračovať

Prednáška o reinkarnácii
20. januára 2020

Medzinárodná škola Zlatého Ružokríža vás pozýva na prednášku v piatok 31.1.2020 o 18:00 hod. do podkrovných priestorov čajovne. Vstup voľný

Workshop Feng Shui
20. januára 2020

Milí priatelia, pozývame vás v sobotu 15.2.2020 na workshop Feng Shui pod vedením Janky Prochyrovej. Na workshop je potrebné sa prihlásiť u Janky Prochyrovej.

Čerstvý jesenný zber z Darjeelingu – DJ AF Guranse BIO
17. januára 2020

Novinky a čerstvosti čajového charakteru sú tu, čajomilci milí! Balíky naplnené a navoňané čajom šťastne dorazili, my sme ich starostlivo a s radosťou vybalili, police v čajovom obchodíku naplnili, neváhajte, príďte, aby ste si aj vy radosť urobili… Nesmierne nás … Pokračovať

Nová keramika v našom obchodíku
14. decembra 2019

Milí naši čajoví priatelia, na sklonku roka sme pre vás pripravili takúto ponuku čajovej keramiky v našom obchodíku:

Koncert etnickej hudby z Indie a Japonska – The Jugalbandi

Napísané: 17. októbra 2019 | Komentovať

Milí priatelia,

srdečne vás pozývame v piatok 25.10.2019 o 18:00 hod.

na unikátny koncert etnickej skupiny Džugalbandy – ide o nový projekt, ktorý sa venuje fúzii indickej, slovenskej a japonskej hudby.

Tansen Shrivastava, indický perkusionista a Matej Kolenič, slovenský muzikant žijúci v Japonsku, spájajú sofistikované indické rytmy, dynamický zvuk japonskej šamisenu a meditatívnu hru na slovenskej fujare ovplyvnenú indickými melodickými rágamy, vytvárajúc originálnu, kreatívnu tradičnú hudbu, ktorá očarovala publikum v Indii a Japonsku.

Džugalbandy sa teraz chystá po prvý krát na turné po Európe a teší sa na príležitosť predstaviť svoju hudbu aj v našej čajovni.
Viac o hudobníkoch a skupine na
www.thejugalbandi.com

Vstupné na koncert: 5 eur

Lístky budú v predaji v čajovni v deň koncertu. Kapacita miest je obmedzená, a tak si môžete lístky rezervovať telefonicky na čísle Dobrej čajovne 0918 498 599, každý deň okrem nedele, v popoludňajších hodinách v čase otváracích hodín čajovne.

Na koncert bude nadväzovať sobotňajšia Cestovateľská prednáška  o živote slováka v Japonsku.
Prednášať o svojom živote bude hudobník Matej Kolenič, ktorý žije v Japonsku 7 rokov, má manželku japonku a dve malé deti, dvojičky Juraja a Milana. Žijú v blízkosti miest Tokio a Jokohama. K srdcu mu prirástlo staroveké mesto Kamakura, mesto samurajov a shogunov.
Zakúsil aj rok práce na farme v Severnom Japonsku, kde zažil aj život na horách.
Japonsko spoznal z pohľadu domáceho ale aj z pohľadu cudzinca, a tak sa s nami rád podelí o vlastné skúsenosti každodenného života v Japonsku, o zvykoch a charakteroch domácich.

Začiatok prednášky v sobotu je o 18:00 hod.
Vstupné: 3 eurá
(pre účastníkov piatkového koncertu 50% zľava zo vstupného pri preukázaní lístka z koncertu)
Lístky na prednášku sa budú predávať 15 minúť pred začatím prednášky v sobotu.

Budeme sa tešiť na spoločný hudobný a cestovateľský zážitok :D

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *