Dobrá Čajovňa Košice

DARJEELING Second Flush zo záhrady THURBO
23. júla 2020

Milí  labužníci čajovníci,   Darjeeling Second Flush zo záhrady Thurbo šťastne dorazil na pult Dobrej čajovne… Tento letný zber opäť nesklamal a potešil nás svojimi bohatými kvetinovými tónmi s ľahko medovým dozvukom so stopou muskatelu..  

Čerstvé čínske zelené čaje Long Jing a Bi luo chung
11. júna 2020

Tááák, a je to tu milí priatelia, nádielka čerstvého čínskeho zeleného čaju, velejemný a vzácny BI LUO CHUNG – Modrozelené špirálky jari a preslávený LONG JING „Tiger Spring“ – Dračia studňa/Tigrí prameň. Obe nás potešili svojou čerstvou a sviežou vôňou … Pokračovať

Darjeeling First Flust Giddapahar 03-20
11. júna 2020

Ďalší prírastok prvého jarného zberu z Darjeelingu zo záhrady Giddapahar, zbieraný a spracovaný začiatkom marca, tesne pred corona-lock-outom indickým. Ako vždy potešil svojou sviežosťou, sladkou kvetinovou vôňou, plnou chuťou sladkastých tónov, s jemnou horkosťou a dlllhým dozvukom kvetinovo-ovocných tónov.. 

Čajovňa je pre vás už OTVORENÁ!!!
26. mája 2020

Milí priatelia, čajovňa je už v týchto dňoch naplno otvorená, ako za starých čias :) Stále je u nás tá istá príjemná atmosféra, skvelé čaje, vodné fajky a pochutinky..príďte spočinúť..sme tu pre vás v júni 7 dní v týždni… Tešíme … Pokračovať

Antivírový a antibakteriálny odvar z čaju LAPACHO a CATUABA
10. marca 2020

Priatelia, v zmysle posilnenia imunity a zocelenia mysle odporúčame silno antivírový, antibakteriálny a pre psychickú pohodu aj mierne afrodiziakálny odvar z kôry stromu LAPACHO a CATUABA…táto harmonická kombinácia s kúskom zázvoru a citróna podrží vaše telo aj myseľ v týchto … Pokračovať

Koncert etnickej hudby z Indie a Japonska – The Jugalbandi

Napísané: 17. októbra 2019 | Komentovať

Milí priatelia,

srdečne vás pozývame v piatok 25.10.2019 o 18:00 hod.

na unikátny koncert etnickej skupiny Džugalbandy – ide o nový projekt, ktorý sa venuje fúzii indickej, slovenskej a japonskej hudby.

Tansen Shrivastava, indický perkusionista a Matej Kolenič, slovenský muzikant žijúci v Japonsku, spájajú sofistikované indické rytmy, dynamický zvuk japonskej šamisenu a meditatívnu hru na slovenskej fujare ovplyvnenú indickými melodickými rágamy, vytvárajúc originálnu, kreatívnu tradičnú hudbu, ktorá očarovala publikum v Indii a Japonsku.

Džugalbandy sa teraz chystá po prvý krát na turné po Európe a teší sa na príležitosť predstaviť svoju hudbu aj v našej čajovni.
Viac o hudobníkoch a skupine na
www.thejugalbandi.com

Vstupné na koncert: 5 eur

Lístky budú v predaji v čajovni v deň koncertu. Kapacita miest je obmedzená, a tak si môžete lístky rezervovať telefonicky na čísle Dobrej čajovne 0918 498 599, každý deň okrem nedele, v popoludňajších hodinách v čase otváracích hodín čajovne.

Na koncert bude nadväzovať sobotňajšia Cestovateľská prednáška  o živote slováka v Japonsku.
Prednášať o svojom živote bude hudobník Matej Kolenič, ktorý žije v Japonsku 7 rokov, má manželku japonku a dve malé deti, dvojičky Juraja a Milana. Žijú v blízkosti miest Tokio a Jokohama. K srdcu mu prirástlo staroveké mesto Kamakura, mesto samurajov a shogunov.
Zakúsil aj rok práce na farme v Severnom Japonsku, kde zažil aj život na horách.
Japonsko spoznal z pohľadu domáceho ale aj z pohľadu cudzinca, a tak sa s nami rád podelí o vlastné skúsenosti každodenného života v Japonsku, o zvykoch a charakteroch domácich.

Začiatok prednášky v sobotu je o 18:00 hod.
Vstupné: 3 eurá
(pre účastníkov piatkového koncertu 50% zľava zo vstupného pri preukázaní lístka z koncertu)
Lístky na prednášku sa budú predávať 15 minúť pred začatím prednášky v sobotu.

Budeme sa tešiť na spoločný hudobný a cestovateľský zážitok :D

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *