Dobrá Čajovňa Košice

Cestovateľská prednáška – Japonsko očami Slováka
17. októbra 2019

Milí priatelia cestovatelia, v sobotu 26.10.2019 o 18:00 hod. vás srdečne pozývame na cestovateľskú prednášku nadväzujúcu na piatkový koncert hudobníka Mateja Koleniča. Matej bude v sobotu prednášať o svojom živote v Japonsku, kde žije 7 rokov, má manželku japonku a dve … Pokračovať

Koncert etnickej hudby z Indie a Japonska – The Jugalbandi
17. októbra 2019

Milí priatelia, srdečne vás pozývame v piatok 25.10.2019 o 18:00 hod. na unikátny koncert etnickej skupiny Džugalbandy – ide o nový projekt, ktorý sa venuje fúzii indickej, slovenskej a japonskej hudby. Tansen Shrivastava, indický perkusionista a Matej Kolenič, slovenský muzikant … Pokračovať

Darjeeling Second Flush
09. septembra 2019

Milí  labužníci čajovníci, docestovali k nám svieže nálevy čerstvých zberov, Nepal Ilam, sťa rosa ranná osvieži ducha i telo a Darjeeling Second Flush zo záhrady Badamtam zas jazyk osladí medovým muskatelom.. Odporúčame ochutnať obe vrelo :)

Čerství japonci pripravení pre vás na pultoch čajovne
09. septembra 2019

Pre japonských čajomilov.. Na pultoch čajovne pribudli čerství tohtoroční japonci, poväčšine Biokvalitní. Neváhajte prísť ochutnať, prípadne si odniesť  so sebou kúsok Japonska domov :) Sencha, Gyokuro, Kabukicha, Yamacha, Tamaryokuch, Genmaicha, Kukicha, Matcha    

Nové Otváracie hodiny
09. septembra 2019

Milí čajoví priatelia od pondelka 9.9.2019 prechádzame na poprázdninové otváracie hodiny:

Koncert etnickej hudby z Indie a Japonska – The Jugalbandi

Napísané: 17. októbra 2019 | Komentovať

Milí priatelia,

srdečne vás pozývame v piatok 25.10.2019 o 18:00 hod.

na unikátny koncert etnickej skupiny Džugalbandy – ide o nový projekt, ktorý sa venuje fúzii indickej, slovenskej a japonskej hudby.

Tansen Shrivastava, indický perkusionista a Matej Kolenič, slovenský muzikant žijúci v Japonsku, spájajú sofistikované indické rytmy, dynamický zvuk japonskej šamisenu a meditatívnu hru na slovenskej fujare ovplyvnenú indickými melodickými rágamy, vytvárajúc originálnu, kreatívnu tradičnú hudbu, ktorá očarovala publikum v Indii a Japonsku.

Džugalbandy sa teraz chystá po prvý krát na turné po Európe a teší sa na príležitosť predstaviť svoju hudbu aj v našej čajovni.
Viac o hudobníkoch a skupine na
www.thejugalbandi.com

Vstupné na koncert: 5 eur

Lístky budú v predaji v čajovni v deň koncertu. Kapacita miest je obmedzená, a tak si môžete lístky rezervovať telefonicky na čísle Dobrej čajovne 0918 498 599, každý deň okrem nedele, v popoludňajších hodinách v čase otváracích hodín čajovne.

Na koncert bude nadväzovať sobotňajšia Cestovateľská prednáška  o živote slováka v Japonsku.
Prednášať o svojom živote bude hudobník Matej Kolenič, ktorý žije v Japonsku 7 rokov, má manželku japonku a dve malé deti, dvojičky Juraja a Milana. Žijú v blízkosti miest Tokio a Jokohama. K srdcu mu prirástlo staroveké mesto Kamakura, mesto samurajov a shogunov.
Zakúsil aj rok práce na farme v Severnom Japonsku, kde zažil aj život na horách.
Japonsko spoznal z pohľadu domáceho ale aj z pohľadu cudzinca, a tak sa s nami rád podelí o vlastné skúsenosti každodenného života v Japonsku, o zvykoch a charakteroch domácich.

Začiatok prednášky v sobotu je o 18:00 hod.
Vstupné: 3 eurá
(pre účastníkov piatkového koncertu 50% zľava zo vstupného pri preukázaní lístka z koncertu)
Lístky na prednášku sa budú predávať 15 minúť pred začatím prednášky v sobotu.

Budeme sa tešiť na spoločný hudobný a cestovateľský zážitok :D

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *