Dobrá Čajovňa Košice

DARJEELING Second Flush zo záhrady THURBO
23. júla 2020

Milí  labužníci čajovníci,   Darjeeling Second Flush zo záhrady Thurbo šťastne dorazil na pult Dobrej čajovne… Tento letný zber opäť nesklamal a potešil nás svojimi bohatými kvetinovými tónmi s ľahko medovým dozvukom so stopou muskatelu..  

Čerstvé čínske zelené čaje Long Jing a Bi luo chung
11. júna 2020

Tááák, a je to tu milí priatelia, nádielka čerstvého čínskeho zeleného čaju, velejemný a vzácny BI LUO CHUNG – Modrozelené špirálky jari a preslávený LONG JING „Tiger Spring“ – Dračia studňa/Tigrí prameň. Obe nás potešili svojou čerstvou a sviežou vôňou … Pokračovať

Darjeeling First Flust Giddapahar 03-20
11. júna 2020

Ďalší prírastok prvého jarného zberu z Darjeelingu zo záhrady Giddapahar, zbieraný a spracovaný začiatkom marca, tesne pred corona-lock-outom indickým. Ako vždy potešil svojou sviežosťou, sladkou kvetinovou vôňou, plnou chuťou sladkastých tónov, s jemnou horkosťou a dlllhým dozvukom kvetinovo-ovocných tónov.. 

Čajovňa je pre vás už OTVORENÁ!!!
26. mája 2020

Milí priatelia, čajovňa je už v týchto dňoch naplno otvorená, ako za starých čias :) Stále je u nás tá istá príjemná atmosféra, skvelé čaje, vodné fajky a pochutinky..príďte spočinúť..sme tu pre vás v júni 7 dní v týždni… Tešíme … Pokračovať

Antivírový a antibakteriálny odvar z čaju LAPACHO a CATUABA
10. marca 2020

Priatelia, v zmysle posilnenia imunity a zocelenia mysle odporúčame silno antivírový, antibakteriálny a pre psychickú pohodu aj mierne afrodiziakálny odvar z kôry stromu LAPACHO a CATUABA…táto harmonická kombinácia s kúskom zázvoru a citróna podrží vaše telo aj myseľ v týchto … Pokračovať

Medzinárodná umelecká výstava obrazov Pravdivosť-Súcit-Znášanlivosť

Napísané: 18. apríla 2012 | Komentovať

V spolupráci s Dobrou Čajovňou sa uskutoční medzinárodná umelecká výstava obrazov s názvom
PRAVDIVOSŤ – SÚCIT – ZNÁŠANLIVOSŤ

Výstava sa začala v USA a Kanade, a teraz prichádza do Európy. Jej cieľom je poukázať na hrubé zločiny proti ľudským právam, ktoré sa dnes dejú v Číne. Zároveň ukazuje krásu kultivácie vo Falun Dafa: návrat k pravdivosti a dobrote, ktorá je podľa praktizujúcich Falun Gongu skutočným zmyslom ľudského života.

Vystavujúci umelci sú ľudia, ktorí sa venujú tradičným cvičeniam Falun Gong (Falun Dafa), ktoré boli v roku 1999 zakázané v krajine svojho pôvodu – Číne. Základnými princípmi Falun Gongu sú pravdivosť, súcit a znášanlivosť, ktoré predstavujú priamy opak histórie ovládania, nátlaku a násilia komunistickej strany. Niektorí z umelcov zažili na vlastnej koži mučenie, nútené pracovné tábory a útlak.

Tieto obrazy pripomínajú svetu, že keď sa prenasledovanie stretne s princípmi pravdivosti, súcitu a znášanlivosti, z obyčajných ľudí sa stanú ľudia neobyčajní.

VSTUP VOĽNÝ
plagat-vystava
Všetci ste srdečne vítaní…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *