Dobrá Čajovňa Košice

OSLAVUJEME 20 rokov Dobrej čajovne v Košiciach!!!
10. októbra 2018

Milí naši čajoví priatelia, pred dvadsiatimi rokmi sa prvýkrát otvorila brána Dobrej čajovne v Košiciach, a vytrvala až dodnes…najmä vďaka vám všetkým, ktorí ste si za tie roky vytvorili blízky vzťah k jej priestorom, atmosfére a samozrejme dobrému čaju, ktorý … Pokračovať

Literárna čajovňa
03. októbra 2018

Príď sa porozprávať o dobrej literatúre pri dobrom čaji v ďalšom cykle Literárnej čajovne, vo štvrtok 11.10. o 18:00 hod.

Cestovateľská prednáška – v krajine Čingischána
03. októbra 2018

Cestovateľskí priatelia, v októbri naše cesty povedú do najredšie osídlenej autonómnej krajiny sveta, do rodiska jedného z najvýznamnejších dobyvateľov Ázie, do krajiny koní, o ktorej sa hovorí, že tamojší ľudia sa rodia v sedle: do Mongolska. Manželia Saška a Peťo … Pokračovať

Nové zimné otváracie hodiny
27. septembra 2018

Milí naši čajoví priatelia, v zimných mesiacoch pre vás budeme otvárať čajovničku počas týždňa už od 13:00 hod. a zatvárať budeme skôr, o 21:00 hod.  a teda meníme od budúceho týždňa otváracie hodiny nasledovne:

Barmský čaj – NOVINKA v Dobrej čajovni
23. augusta 2018

  Všetkým čajomilcom dávame do povedomia novinky z Barmy v našej čajovni: BURMA WILD GREEN „Khar Chauk“ – Barmský zelený čaj zo Shanského štátu na východe krajiny, blízko hraníc s Yunnanom v Číne. Ide o čaj zbieraný z polodivokých čajových … Pokračovať

Meditatívny koncert Sitar – Hang drum – Fujara

Napísané: 21. septembra 2017 | Komentovať

Milí priatelia,

srdečne pozývame všetkých 

v sobotu 7.10.2017  o  19:00 hod.

na koncert sférickej a meditatívnej hudby

pod vedením skvelého Zdeňka Hladíka

Vstupné: 6 eur

Predpredaj vstupeniek a rezervácie

v Dobrej čajovni na Mäsiarskej 42 v Košiciach.

Viac o jeho tvorbe:

Léčivý zvuk Sitár

Sitár
Vše co jsem potřeboval o sitár vědět jsem se naučil v Praze od skvělého sitaristy Amita Chatterjee. Potom jsem studoval hru na sitar v Indii. Svůj sitár jsem si přivezl přimo od výrobce z města Pune.

Hang drum
Těžko říct jaký je název nástroje. Nejčastěji je označován jako Hang drum, nebo Hang pan. Je to perkusivní nástroj, ale díky svému ladění a tvorbě tónu se nedá srovnávat s žádným bubínkem. Dal by se brát jako membránový nástroj a je spíš příbuzný činelů a steel drumu.
Vznikl ve Švícarsku kolem roku 2001 ale poslední dobou se objevují nový výrobci. Své nástroje každý výrobce většinou nazývá po svém. Ten můj hang pochází ze Slovenska a jmenuje se Djangar Pan.

Fujara
Pokud se potřebujete spojit s vemírem použíjte sitár, pokud se potřebujete spojit s bohem použíjte fujaru.
Původně třídírková barokní píšťala se vyvinula v unikátní nástroj ze slovenska. MOje fujara je od Drahoše Daloše. 

Sitar

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *