Dobrá Čajovňa Košice

Shincha /šinča/ – prvý tohtoročný zber z japonských plantáží
18. júna 2019

  Shincha /šinča/ – prvý tohtoročný čerstvý japonský čaj z BIO záhrad = 50% z Kagoshimy a 50% z Uji. Opäť nesklamal svojou prenikavo plnou chuťou, šťavnatosťou a maslovou hutnosťou a dlhým predlhým sladkastým dozvukom 😊 Veeeľmi osviežujúci 😀 budete sa po ňom … Pokračovať

Čerstvý Darjeeling FF Giddapahar
02. mája 2019

Ďalší vzácny kúsok na pultoch čajovne!!! Priatelia a milovníci čerstvých jarných zberov, ďalší jarný Darjeeling pribudol v našej ponuke, tentokrát obľúbený a pestrou chuťou vychýrený vysokohorský DJ GiDDAPAHAR – (v preklade Gidda – Orol, Pahar – Pohorie) ..oslnil nás sviežou vôňou, … Pokračovať

Prvé čerstvé zbery – DARJEELING First Flust Mission Hill
01. apríla 2019

Všetkým milovníkom čerstvostí Na pultík Dobrej čajovne už dorazil prvý zástupca Jarných zberov z Darjeelingu zo záhrady Misson Hill Príďte sa s nami potešiť jeho priezračným jantárovým nálevom, ktorý teší plnou hladkou chuťou, s  výraznými citrusovými tónmi a jemným sviežim dozvukom, … Pokračovať

Aktuálna ponuka čajovej keramiky v našom obchodíku
18. decembra 2018

Čajoví priatelia, momentálne sa v našom obchodíku nachádzajú tieto čajové kúsky: Yixingové konvičky malé a veľké – Čína: Japonské vtáčie konvičky: Keramika česká výroba: Sklenená čajová sada – Čína: Kalabasy a bombily:

Čajová NOVINKA – Magnolia Mao Jian
17. októbra 2018

Milí priatelia, na pultíkoch čajových pribudla nám radostná novinka tohtoročná – vynikajúci čínsky zelený čaj z provincie Guangdong – MAO JIAN ovoňaný kvietkami Magnólie  Pozoruhodná vôňa a plná chuť tohto čaju neslabne ani po opakovaných nálevoch…

Intuitívne hry s Petrom Živým

Napísané: 03. októbra 2018 | Komentovať

Priatelia,

v sobotu 6.10.2018 od 9:00 – 17:00 hod.

bude prebiehať seminár 

HRAVÝ ŽIVOT NAŽIVO – s Petrom Živým

Pre všetkých ktorí chcú lepšie chápať svet DETÍ a byť s ním vo vzájomnom, ľudskom a tvorivom vzťahu. :)
Pre všetkých ktorí chcú vypnúť HLAVU a zapnúť PRÚD :)

https://www.youtube.com/watch?v=8uNhkbAIEYk

HRY INTUITÍVNEJ PEDAGOGIKY
Formou pohybových hier spájajúcich myslenie, cítenie a vôľu.

Skákanie, dupanie, behanie, tlieskanie … hravosť, spontánnosť, prirodzenosť, improvizácia, spájanie myslenia, cítenia a pohybu v hravom prúde a to všetko spolu s ostatnými ľuďmi.

Budeme hlavne cvičiť našu pozornosť v mnohých formách,.. prepájať mozgové hemisféry a vytvárať nové synapsy.

Zážitkové stretnutie, ktoré veľmi múdro spájajú naše myslenie, cítenie i telo v jeden živý CELOK.

V atmosfére radosti, prítomnosti, sústredenosti a BEZPEČIA môže naše vnútorné dieťa znovu nájsť spojenie s naším vedomím. Toto obnovené spojenie je veľkou posilou pre našu tvorivosť, osobný i pracovný život.

PETER ŽIVÝ
… do spoločnosti prináša úplne nový obraz o škole a vzdelávaní, o slobode v práci, zameraný viac na človeka ľudskosť, komunikáciu, tvorivosť, autonómiu a spoluprácu.

Už 15 rokov sa venujem štúdiu alternatívnych foriem pedagogiky. Jednou z mojich hlavných oblastí záujmu je humanisticko-holistická pedagogika, ktorá pestuje a chráni v dieťati jeho sebaspojenie, rozvíja jeho vnútorný potenciál, buduje v ňom skutočný záujem o okolitý SVET.
Pozornosť je základ pre naplnený život. Schopnosť sústreďovať pozornosť na rôzne prejavy života okolo nás určuje, či sme naplnení bohatosťou a pestrosťou okolitého sveta.

Ďalšou dôležitou oblasťou ktorú rozširujem v ŽIVOTE je hĺbkové spojenie s PRÍRODOU, kvôli ktorému žijem v lone slovenskej prírody. Rád sa rozvíjam aj v oblasti umenia, ktorá mi pomáha stávať sa CELISTVEJŠíM ČLOVEKOM a zároveň vniknúť pod povrch ŽIVOTA.
Všetky tieto aktivity sa vzájomne prelínajú v mojej práci s mnohými skupinami ľudí, ktorí pracujú na svojom osobnostnom raste, lepšom pochopení detí i ľudí okolo seba a na hlbšom spojení s prírodou.
Mojím veľkým záujmom je pozorovanie a aj aktívne pôsobenie do sociálnej previazanosti nás ľudí navzájom.
Veľkou témou na bádanie a zároveň hlbokou vnútornou otázkou pre mňa je… ČO JE TO BYŤ SKUTOČNE ČLOVEKOM?
…A AKO TO NAŽIVO SÚVISÍ S PRENÁDHERNOU PLANÉTOU ZEM…

STE SRDEČNE VÍTANÍ NA HRAVÝCH STRETNUTIACH NAŽIVO SO MNOU …“
Peter Živý

Z kapacitných dôvodov je nutná rezervácia vopred. Bližšie informácie: lenka.hencovska@gmail.com, 0903 743 390

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *