Dobrá Čajovňa Košice

OSLAVUJEME 20 rokov Dobrej čajovne v Košiciach!!!
10. októbra 2018

Milí naši čajoví priatelia, pred dvadsiatimi rokmi sa prvýkrát otvorila brána Dobrej čajovne v Košiciach, a vytrvala až dodnes…najmä vďaka vám všetkým, ktorí ste si za tie roky vytvorili blízky vzťah k jej priestorom, atmosfére a samozrejme dobrému čaju, ktorý … Pokračovať

Literárna čajovňa
03. októbra 2018

Príď sa porozprávať o dobrej literatúre pri dobrom čaji v ďalšom cykle Literárnej čajovne, vo štvrtok 11.10. o 18:00 hod.

Cestovateľská prednáška – v krajine Čingischána
03. októbra 2018

Cestovateľskí priatelia, v októbri naše cesty povedú do najredšie osídlenej autonómnej krajiny sveta, do rodiska jedného z najvýznamnejších dobyvateľov Ázie, do krajiny koní, o ktorej sa hovorí, že tamojší ľudia sa rodia v sedle: do Mongolska. Manželia Saška a Peťo … Pokračovať

Nové zimné otváracie hodiny
27. septembra 2018

Milí naši čajoví priatelia, v zimných mesiacoch pre vás budeme otvárať čajovničku počas týždňa už od 13:00 hod. a zatvárať budeme skôr, o 21:00 hod.  a teda meníme od budúceho týždňa otváracie hodiny nasledovne:

Barmský čaj – NOVINKA v Dobrej čajovni
23. augusta 2018

  Všetkým čajomilcom dávame do povedomia novinky z Barmy v našej čajovni: BURMA WILD GREEN „Khar Chauk“ – Barmský zelený čaj zo Shanského štátu na východe krajiny, blízko hraníc s Yunnanom v Číne. Ide o čaj zbieraný z polodivokých čajových … Pokračovať

Intuitívne hry s Petrom Živým

Napísané: 03. októbra 2018 | Komentovať

Priatelia,

v sobotu 6.10.2018 od 9:00 – 17:00 hod.

bude prebiehať seminár 

HRAVÝ ŽIVOT NAŽIVO – s Petrom Živým

Pre všetkých ktorí chcú lepšie chápať svet DETÍ a byť s ním vo vzájomnom, ľudskom a tvorivom vzťahu. :)
Pre všetkých ktorí chcú vypnúť HLAVU a zapnúť PRÚD :)

https://www.youtube.com/watch?v=8uNhkbAIEYk

HRY INTUITÍVNEJ PEDAGOGIKY
Formou pohybových hier spájajúcich myslenie, cítenie a vôľu.

Skákanie, dupanie, behanie, tlieskanie … hravosť, spontánnosť, prirodzenosť, improvizácia, spájanie myslenia, cítenia a pohybu v hravom prúde a to všetko spolu s ostatnými ľuďmi.

Budeme hlavne cvičiť našu pozornosť v mnohých formách,.. prepájať mozgové hemisféry a vytvárať nové synapsy.

Zážitkové stretnutie, ktoré veľmi múdro spájajú naše myslenie, cítenie i telo v jeden živý CELOK.

V atmosfére radosti, prítomnosti, sústredenosti a BEZPEČIA môže naše vnútorné dieťa znovu nájsť spojenie s naším vedomím. Toto obnovené spojenie je veľkou posilou pre našu tvorivosť, osobný i pracovný život.

PETER ŽIVÝ
… do spoločnosti prináša úplne nový obraz o škole a vzdelávaní, o slobode v práci, zameraný viac na človeka ľudskosť, komunikáciu, tvorivosť, autonómiu a spoluprácu.

Už 15 rokov sa venujem štúdiu alternatívnych foriem pedagogiky. Jednou z mojich hlavných oblastí záujmu je humanisticko-holistická pedagogika, ktorá pestuje a chráni v dieťati jeho sebaspojenie, rozvíja jeho vnútorný potenciál, buduje v ňom skutočný záujem o okolitý SVET.
Pozornosť je základ pre naplnený život. Schopnosť sústreďovať pozornosť na rôzne prejavy života okolo nás určuje, či sme naplnení bohatosťou a pestrosťou okolitého sveta.

Ďalšou dôležitou oblasťou ktorú rozširujem v ŽIVOTE je hĺbkové spojenie s PRÍRODOU, kvôli ktorému žijem v lone slovenskej prírody. Rád sa rozvíjam aj v oblasti umenia, ktorá mi pomáha stávať sa CELISTVEJŠíM ČLOVEKOM a zároveň vniknúť pod povrch ŽIVOTA.
Všetky tieto aktivity sa vzájomne prelínajú v mojej práci s mnohými skupinami ľudí, ktorí pracujú na svojom osobnostnom raste, lepšom pochopení detí i ľudí okolo seba a na hlbšom spojení s prírodou.
Mojím veľkým záujmom je pozorovanie a aj aktívne pôsobenie do sociálnej previazanosti nás ľudí navzájom.
Veľkou témou na bádanie a zároveň hlbokou vnútornou otázkou pre mňa je… ČO JE TO BYŤ SKUTOČNE ČLOVEKOM?
…A AKO TO NAŽIVO SÚVISÍ S PRENÁDHERNOU PLANÉTOU ZEM…

STE SRDEČNE VÍTANÍ NA HRAVÝCH STRETNUTIACH NAŽIVO SO MNOU …“
Peter Živý

Z kapacitných dôvodov je nutná rezervácia vopred. Bližšie informácie: lenka.hencovska@gmail.com, 0903 743 390

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *