Dobrá Čajovňa Košice

Tanec pre Dušu Ženy v Košiciach
18. februára 2019

Srdečne vás pozývame v sobotu 2.3.2019  od 9:00 – 15:00 hod. na workshop Tanec pre Dušu Ženy CENA: 45 € pri prihlasovaní do 18.2.2019, od 19.02. cena 50 € – v cene je zahrnuté lektorné a chutný OBED z dielne milých … Pokračovať

Liečivá gongová meditácia
18. februára 2019

Pozývame vás v sobotu 2.3.2019  od 16:00 – 18:00 hod. na Liečivú gongovú meditáciu Príďte si vychutnať ozdravujúce vibrácie tohto nástroja sprevádzané majstrom gongu Brij Allen Mahajan, Gongs of Light a začať Nový Rok s novými myšlienkami, možnosťami. Brij Allen Mahajan … Pokračovať

Jóga a Kakao Ceremónia
18. februára 2019

Srdečne vás pozývame v nedeľu 3.3.2019  od  14:00 – 17:00 hod. na prednášku o benefitoch konzumovania Kakaa Cena kurzu: 22,00 eur Je potrebné sa dopredu prihlásiť! Staroveké Kakao, „superfood“, krásny strom, ktorý je plný života. Jeho plody, kakaové bôby sa … Pokračovať

Prednáška – Výživou a inými trikmi k imunite detí
18. februára 2019

Srdečne vás pozývame v piatok 8.3.2019  od  16:00 – 18:30 na prednášku Výživou a inými trikmi k imunite detí ktorú povedie certifikovaná poradkyňa pre výživu detí a dospelých Mgr. Monika Korísteková Cena kurzu: 15,00 € V zime dostáva detská imunita zabrať. Čoraz častejšie … Pokračovať

Aktuálna ponuka čajovej keramiky v našom obchodíku
18. decembra 2018

Čajoví priatelia, momentálne sa v našom obchodíku nachádzajú tieto čajové kúsky: Yixingové konvičky malé a veľké – Čína: Japonské vtáčie konvičky: Keramika česká výroba: Sklenená čajová sada – Čína: Kalabasy a bombily:

Intuitívne hry s Petrom Živým

Napísané: 03. októbra 2018 | Komentovať

Priatelia,

v sobotu 6.10.2018 od 9:00 – 17:00 hod.

bude prebiehať seminár 

HRAVÝ ŽIVOT NAŽIVO – s Petrom Živým

Pre všetkých ktorí chcú lepšie chápať svet DETÍ a byť s ním vo vzájomnom, ľudskom a tvorivom vzťahu. :)
Pre všetkých ktorí chcú vypnúť HLAVU a zapnúť PRÚD :)

https://www.youtube.com/watch?v=8uNhkbAIEYk

HRY INTUITÍVNEJ PEDAGOGIKY
Formou pohybových hier spájajúcich myslenie, cítenie a vôľu.

Skákanie, dupanie, behanie, tlieskanie … hravosť, spontánnosť, prirodzenosť, improvizácia, spájanie myslenia, cítenia a pohybu v hravom prúde a to všetko spolu s ostatnými ľuďmi.

Budeme hlavne cvičiť našu pozornosť v mnohých formách,.. prepájať mozgové hemisféry a vytvárať nové synapsy.

Zážitkové stretnutie, ktoré veľmi múdro spájajú naše myslenie, cítenie i telo v jeden živý CELOK.

V atmosfére radosti, prítomnosti, sústredenosti a BEZPEČIA môže naše vnútorné dieťa znovu nájsť spojenie s naším vedomím. Toto obnovené spojenie je veľkou posilou pre našu tvorivosť, osobný i pracovný život.

PETER ŽIVÝ
… do spoločnosti prináša úplne nový obraz o škole a vzdelávaní, o slobode v práci, zameraný viac na človeka ľudskosť, komunikáciu, tvorivosť, autonómiu a spoluprácu.

Už 15 rokov sa venujem štúdiu alternatívnych foriem pedagogiky. Jednou z mojich hlavných oblastí záujmu je humanisticko-holistická pedagogika, ktorá pestuje a chráni v dieťati jeho sebaspojenie, rozvíja jeho vnútorný potenciál, buduje v ňom skutočný záujem o okolitý SVET.
Pozornosť je základ pre naplnený život. Schopnosť sústreďovať pozornosť na rôzne prejavy života okolo nás určuje, či sme naplnení bohatosťou a pestrosťou okolitého sveta.

Ďalšou dôležitou oblasťou ktorú rozširujem v ŽIVOTE je hĺbkové spojenie s PRÍRODOU, kvôli ktorému žijem v lone slovenskej prírody. Rád sa rozvíjam aj v oblasti umenia, ktorá mi pomáha stávať sa CELISTVEJŠíM ČLOVEKOM a zároveň vniknúť pod povrch ŽIVOTA.
Všetky tieto aktivity sa vzájomne prelínajú v mojej práci s mnohými skupinami ľudí, ktorí pracujú na svojom osobnostnom raste, lepšom pochopení detí i ľudí okolo seba a na hlbšom spojení s prírodou.
Mojím veľkým záujmom je pozorovanie a aj aktívne pôsobenie do sociálnej previazanosti nás ľudí navzájom.
Veľkou témou na bádanie a zároveň hlbokou vnútornou otázkou pre mňa je… ČO JE TO BYŤ SKUTOČNE ČLOVEKOM?
…A AKO TO NAŽIVO SÚVISÍ S PRENÁDHERNOU PLANÉTOU ZEM…

STE SRDEČNE VÍTANÍ NA HRAVÝCH STRETNUTIACH NAŽIVO SO MNOU …“
Peter Živý

Z kapacitných dôvodov je nutná rezervácia vopred. Bližšie informácie: lenka.hencovska@gmail.com, 0903 743 390

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *