Dobrá Čajovňa Košice

Cestovateľská prednáška – Paraná, Brazília
11. marca 2019

Milí priatelia, pozývame vás na ďalšiu cestovateľskú prednášku v sobotu 16.3.2019  o 18:00 hod.  Vstupné: 3,00 € Na tejto prednáške opustíme Áziu a vydáme sa na juh Brazílie do provincie Paraná. Tento kút Latinskej Ameriky nás okrem iného prekvapí svojou nesmiernou … Pokračovať

Aktuálna ponuka čajovej keramiky v našom obchodíku
18. decembra 2018

Čajoví priatelia, momentálne sa v našom obchodíku nachádzajú tieto čajové kúsky: Yixingové konvičky malé a veľké – Čína: Japonské vtáčie konvičky: Keramika česká výroba: Sklenená čajová sada – Čína: Kalabasy a bombily:

Čajová NOVINKA – Magnolia Mao Jian
17. októbra 2018

Milí priatelia, na pultíkoch čajových pribudla nám radostná novinka tohtoročná – vynikajúci čínsky zelený čaj z provincie Guangdong – MAO JIAN ovoňaný kvietkami Magnólie  Pozoruhodná vôňa a plná chuť tohto čaju neslabne ani po opakovaných nálevoch…

OSLAVUJEME 20 rokov Dobrej čajovne v Košiciach!!!
10. októbra 2018

Milí naši čajoví priatelia, pred dvadsiatimi rokmi sa prvýkrát otvorila brána Dobrej čajovne v Košiciach, a vytrvala až dodnes…najmä vďaka vám všetkým, ktorí ste si za tie roky vytvorili blízky vzťah k jej priestorom, atmosfére a samozrejme dobrému čaju, ktorý … Pokračovať

Barmský čaj – NOVINKA v Dobrej čajovni
23. augusta 2018

  Všetkým čajomilcom dávame do povedomia novinky z Barmy v našej čajovni: BURMA WILD GREEN „Khar Chauk“ – Barmský zelený čaj zo Shanského štátu na východe krajiny, blízko hraníc s Yunnanom v Číne. Ide o čaj zbieraný z polodivokých čajových … Pokračovať

Cestovateľská prednáška – v krajine Čingischána

Napísané: 03. októbra 2018 | Komentovať

Cestovateľskí priatelia,

v októbri naše cesty povedú do najredšie osídlenej autonómnej krajiny sveta, do rodiska jedného z najvýznamnejších dobyvateľov Ázie, do krajiny koní, o ktorej sa hovorí, že tamojší ľudia sa rodia v sedle: do Mongolska.
Manželia Saška a Peťo Popovičovci, ktorí nám budú spoločne prednášať, cestujú najmä pre radosť, nové zážitky a za oddychom.

Príďte si vypočuť ich rozprávanie v piatok 12. októbra o 18:00 hod. v horných priestoroch čajovne. Prednáška s diskusiou (asi 120 min.) bude spríjemnená drobnou mongolskou ochutnávkou!

Mongolsko, krajina Čingischána, sa okrem bohatej histórie pýši aj mimoriadne pôsobivými prírodnými scenériami, takže sa pre mnohých cestovateľov stalo najkrajšou krajinou sveta. A práve za týmito krásami sme sa tohto roku vydali.

Niekoľko dní sme sa aklimatizovali v hlavnom meste Ulanbátar, ktoré nás na naše veľké prekvapenie očarilo svojou pohostinnosťou, pokojom a taktiež (pre vegetariánov napodiv) gurmánskymi zážitkami.

Cieľom našej expedície bol však národný park Gorkij Terelj, ktorý je jedným z mála zalesnených území Mongolska. Tam sme sa pohybovali pre Mongolov veľmi neobvyklým spôsobom prepravy – pešo. Náš 200-kilometrový okruh po údolí riek Terelj a Tuul predstavuje v pomere k rozľahlému územiu Mongolska len nepatrný zlomok, avšak za tri týždne, ktoré sme tam strávili, sme mali možnosť pobudnúť uprostred nedotknutej prírody, kde náš výhľad lemovali typické mongolské zaoblené hory, stáda koní, jakov a dobytka. Pri putovaní nás sprevádzali osamelé jurty belejúce sa na zelených pláňach, divoké ihličnaté lesy, rozvodnené rieky, cez ktoré vedú cesty, ale žiadne mosty, a občas nejaký ten pastier na koni.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *