Dobrá Čajovňa Košice

Literárna čajovňa – s Kafkom
07. novembra 2018

Priatelia, v stredu 14.11.2018 o 18:00 – 21:00 hod. vás pozývame do literárnej čajovne s Katkou Gecelovskou Ľudia, ktorí pokladajú Kafku za autora výlučne temných diel, zabúdaju na jeho menej známe texty, plné humoru. To je aj prípad textu, o … Pokračovať

Kurz panvového dna
07. novembra 2018

Milé ženušky, počas víkendu 24.11. – 25.11.2018 sobota: 9:00 – 17:00 hod, nedeľa: 9:00 – 14:00 hod. bude v podkrovných priestoroch čajovne prebiehať Kurz panvového dna, ktorý povedie lektorka Aromea Zdenka Ozdincová  Panvové dno je miesto v ženskom tele, kde sa … Pokračovať

Čajová NOVINKA – Magnolia Mao Jian
17. októbra 2018

Milí priatelia, na pultíkoch čajových pribudla nám radostná novinka tohtoročná – vynikajúci čínsky zelený čaj z provincie Guangdong – MAO JIAN ovoňaný kvietkami Magnólie  Pozoruhodná vôňa a plná chuť tohto čaju neslabne ani po opakovaných nálevoch…

OSLAVUJEME 20 rokov Dobrej čajovne v Košiciach!!!
10. októbra 2018

Milí naši čajoví priatelia, pred dvadsiatimi rokmi sa prvýkrát otvorila brána Dobrej čajovne v Košiciach, a vytrvala až dodnes…najmä vďaka vám všetkým, ktorí ste si za tie roky vytvorili blízky vzťah k jej priestorom, atmosfére a samozrejme dobrému čaju, ktorý … Pokračovať

Nové zimné otváracie hodiny
27. septembra 2018

Milí naši čajoví priatelia, v zimných mesiacoch pre vás budeme otvárať čajovničku počas týždňa už od 13:00 hod. a zatvárať budeme skôr, o 21:00 hod.  a teda meníme od budúceho týždňa otváracie hodiny nasledovne:

Cestovateľská prednáška – v krajine Čingischána

Napísané: 03. októbra 2018 | Komentovať

Cestovateľskí priatelia,

v októbri naše cesty povedú do najredšie osídlenej autonómnej krajiny sveta, do rodiska jedného z najvýznamnejších dobyvateľov Ázie, do krajiny koní, o ktorej sa hovorí, že tamojší ľudia sa rodia v sedle: do Mongolska.
Manželia Saška a Peťo Popovičovci, ktorí nám budú spoločne prednášať, cestujú najmä pre radosť, nové zážitky a za oddychom.

Príďte si vypočuť ich rozprávanie v piatok 12. októbra o 18:00 hod. v horných priestoroch čajovne. Prednáška s diskusiou (asi 120 min.) bude spríjemnená drobnou mongolskou ochutnávkou!

Mongolsko, krajina Čingischána, sa okrem bohatej histórie pýši aj mimoriadne pôsobivými prírodnými scenériami, takže sa pre mnohých cestovateľov stalo najkrajšou krajinou sveta. A práve za týmito krásami sme sa tohto roku vydali.

Niekoľko dní sme sa aklimatizovali v hlavnom meste Ulanbátar, ktoré nás na naše veľké prekvapenie očarilo svojou pohostinnosťou, pokojom a taktiež (pre vegetariánov napodiv) gurmánskymi zážitkami.

Cieľom našej expedície bol však národný park Gorkij Terelj, ktorý je jedným z mála zalesnených území Mongolska. Tam sme sa pohybovali pre Mongolov veľmi neobvyklým spôsobom prepravy – pešo. Náš 200-kilometrový okruh po údolí riek Terelj a Tuul predstavuje v pomere k rozľahlému územiu Mongolska len nepatrný zlomok, avšak za tri týždne, ktoré sme tam strávili, sme mali možnosť pobudnúť uprostred nedotknutej prírody, kde náš výhľad lemovali typické mongolské zaoblené hory, stáda koní, jakov a dobytka. Pri putovaní nás sprevádzali osamelé jurty belejúce sa na zelených pláňach, divoké ihličnaté lesy, rozvodnené rieky, cez ktoré vedú cesty, ale žiadne mosty, a občas nejaký ten pastier na koni.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *