Dobrá Čajovňa Košice

Cestovateľská prednáška – Japonsko očami Slováka
17. októbra 2019

Milí priatelia cestovatelia, v sobotu 26.10.2019 o 18:00 hod. vás srdečne pozývame na cestovateľskú prednášku nadväzujúcu na piatkový koncert hudobníka Mateja Koleniča. Matej bude v sobotu prednášať o svojom živote v Japonsku, kde žije 7 rokov, má manželku japonku a dve … Pokračovať

Koncert etnickej hudby z Indie a Japonska – The Jugalbandi
17. októbra 2019

Milí priatelia, srdečne vás pozývame v piatok 25.10.2019 o 18:00 hod. na unikátny koncert etnickej skupiny Džugalbandy – ide o nový projekt, ktorý sa venuje fúzii indickej, slovenskej a japonskej hudby. Tansen Shrivastava, indický perkusionista a Matej Kolenič, slovenský muzikant … Pokračovať

Darjeeling Second Flush
09. septembra 2019

Milí  labužníci čajovníci, docestovali k nám svieže nálevy čerstvých zberov, Nepal Ilam, sťa rosa ranná osvieži ducha i telo a Darjeeling Second Flush zo záhrady Badamtam zas jazyk osladí medovým muskatelom.. Odporúčame ochutnať obe vrelo :)

Čerství japonci pripravení pre vás na pultoch čajovne
09. septembra 2019

Pre japonských čajomilov.. Na pultoch čajovne pribudli čerství tohtoroční japonci, poväčšine Biokvalitní. Neváhajte prísť ochutnať, prípadne si odniesť  so sebou kúsok Japonska domov :) Sencha, Gyokuro, Kabukicha, Yamacha, Tamaryokuch, Genmaicha, Kukicha, Matcha    

Nové Otváracie hodiny
09. septembra 2019

Milí čajoví priatelia od pondelka 9.9.2019 prechádzame na poprázdninové otváracie hodiny:

Cestovateľská prednáška – Paraná, Brazília

Napísané: 11. marca 2019 | Komentovať

Milí priatelia,

pozývame vás na ďalšiu cestovateľskú prednášku

v sobotu 16.3.2019  o 18:00 hod. 

Vstupné: 3,00 €

Na tejto prednáške opustíme Áziu a vydáme sa na juh Brazílie do provincie Paraná. Tento kút Latinskej Ameriky nás okrem iného prekvapí svojou nesmiernou variabilitou a zaujímavou kozmopolitnou atmosférou. Stretneme sa tu s koexistenciou brazílskej kultúry s viacerými zástupcami európskych kultúr, ktorá sa tu vytvorila po masívnych migračných vlnách v 1. pol. 20. stor.

O svojich skúsenostiach a zážitkoch nám príde porozprávať Martin Fabián, ktorý na brazílskom území strávil 6 mesiacov vďaka pôsobeniu na miestnej univerzite v meste Maringá. Okrem tohto mesta zavítame aj do ďalších zaujímavých lokalít, ako vodopády Iguaçu, Curitibu – hlavné mesto provincie Paraná, Florianopolis, na pobreží Atlantiku, či metropolu Paraguaja, Assunción.

Martin pracuje ako vedecký pracovník na SAV a v rámci bohatej medzinárodnej spolupráce mnohokrát pobudol v nezvyčajných a neznámych častiach zeme. Počas svojej práce navštívil mnoho krajín a taktiež strávil niekoľko mesiacov v Nemecku, Rakúsku, Japonsku, Číne, na Balkáne i Brazílii.

Na prednáške vás ako zvyčajne čaká okrem množstva informácií a pútavých záberov, aj čajová ochutnávka z Brazílie 😊.

Lístky predávame priamo na podujatí 15 minút pred jej začatím. Kapacita našej miestnosti je obmedzená, odporúčame preto príchod v drobnom predstihu.

Tešíme sa na vás

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *