Dobrá Čajovňa Košice

ZMENA Otváracích hodín!!!
04. júla 2019

Milí priatelia, od júla prechádzame na letné otváracie hodiny nasledovné:

Shincha /šinča/ – prvý tohtoročný zber z japonských plantáží
18. júna 2019

  Shincha /šinča/ – prvý tohtoročný čerstvý japonský čaj z BIO záhrad = 50% z Kagoshimy a 50% z Uji. Opäť nesklamal svojou prenikavo plnou chuťou, šťavnatosťou a maslovou hutnosťou a dlhým predlhým sladkastým dozvukom 😊 Veeeľmi osviežujúci 😀 budete sa po ňom … Pokračovať

Čerstvý Darjeeling FF Giddapahar
02. mája 2019

Ďalší vzácny kúsok na pultoch čajovne!!! Priatelia a milovníci čerstvých jarných zberov, ďalší jarný Darjeeling pribudol v našej ponuke, tentokrát obľúbený a pestrou chuťou vychýrený vysokohorský DJ GiDDAPAHAR – (v preklade Gidda – Orol, Pahar – Pohorie) ..oslnil nás sviežou vôňou, … Pokračovať

Prvé čerstvé zbery – DARJEELING First Flust Mission Hill
01. apríla 2019

Všetkým milovníkom čerstvostí Na pultík Dobrej čajovne už dorazil prvý zástupca Jarných zberov z Darjeelingu zo záhrady Misson Hill Príďte sa s nami potešiť jeho priezračným jantárovým nálevom, ktorý teší plnou hladkou chuťou, s  výraznými citrusovými tónmi a jemným sviežim dozvukom, … Pokračovať

Aktuálna ponuka čajovej keramiky v našom obchodíku
18. decembra 2018

Čajoví priatelia, momentálne sa v našom obchodíku nachádzajú tieto čajové kúsky: Yixingové konvičky malé a veľké – Čína: Japonské vtáčie konvičky: Keramika česká výroba: Sklenená čajová sada – Čína: Kalabasy a bombily:

Cestovateľská prednáška – Paraná, Brazília

Napísané: 11. marca 2019 | Komentovať

Milí priatelia,

pozývame vás na ďalšiu cestovateľskú prednášku

v sobotu 16.3.2019  o 18:00 hod. 

Vstupné: 3,00 €

Na tejto prednáške opustíme Áziu a vydáme sa na juh Brazílie do provincie Paraná. Tento kút Latinskej Ameriky nás okrem iného prekvapí svojou nesmiernou variabilitou a zaujímavou kozmopolitnou atmosférou. Stretneme sa tu s koexistenciou brazílskej kultúry s viacerými zástupcami európskych kultúr, ktorá sa tu vytvorila po masívnych migračných vlnách v 1. pol. 20. stor.

O svojich skúsenostiach a zážitkoch nám príde porozprávať Martin Fabián, ktorý na brazílskom území strávil 6 mesiacov vďaka pôsobeniu na miestnej univerzite v meste Maringá. Okrem tohto mesta zavítame aj do ďalších zaujímavých lokalít, ako vodopády Iguaçu, Curitibu – hlavné mesto provincie Paraná, Florianopolis, na pobreží Atlantiku, či metropolu Paraguaja, Assunción.

Martin pracuje ako vedecký pracovník na SAV a v rámci bohatej medzinárodnej spolupráce mnohokrát pobudol v nezvyčajných a neznámych častiach zeme. Počas svojej práce navštívil mnoho krajín a taktiež strávil niekoľko mesiacov v Nemecku, Rakúsku, Japonsku, Číne, na Balkáne i Brazílii.

Na prednáške vás ako zvyčajne čaká okrem množstva informácií a pútavých záberov, aj čajová ochutnávka z Brazílie 😊.

Lístky predávame priamo na podujatí 15 minút pred jej začatím. Kapacita našej miestnosti je obmedzená, odporúčame preto príchod v drobnom predstihu.

Tešíme sa na vás

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *