Dobrá Čajovňa Košice

AKTUÁLNA ZMENA !!!
26. októbra 2020

Milí zákazníci, podľa najnovších nariadení budeme mať pre vás otvorený už len  čajový obchodík na nákup prepotrebného sypaného čaju v tomto náročnom období, ráčte vstúpiť a zásobiť sa kvalitným čajom, bylinami, prírodnými mydlami a čajovým príslušenstvom. Budeme pre vás v … Pokračovať

Antivírový a antibakteriálny odvar z čaju LAPACHO a CATUABA
25. októbra 2020

Priatelia, v zmysle posilnenia imunity a zocelenia mysle odporúčame silno antivírový, antibakteriálny a pre psychickú pohodu aj mierne afrodiziakálny odvar z kôry stromu LAPACHO a CATUABA…táto harmonická kombinácia s kúskom zázvoru a citróna podrží vaše telo aj myseľ v týchto … Pokračovať

Počas nedieľ bude čajovňa ZATVORENÁ!!!
25. septembra 2020

Milí priatelia čajoví, šíšoví a iní.. …pre nedostatok pracovnej sily musíme bohužiaľ opäť vyhradiť jeden deň na oddych pre nás a našu čajovú základňu, aby sme vám v ostatné dni, keď sme pre vás otvorení, mohli aj naďalej oddane slúžiť … Pokračovať

Čerstvá čajová zásielka z Kórei – Nokcha a Wooricha
07. augusta 2020

Milí čajoví fajnšmekri :)   na pult Dobrej čajovne dorazila čerstvá zásielka zeleného a červeného čaju z Kórei – zelená Nokcha a červená Wooricha Skvelý chuťový zážitok..odporúčame všetkým čajovým labužníkom :)

DARJEELING Second Flush zo záhrady THURBO
23. júla 2020

Milí  labužníci čajovníci,   Darjeeling Second Flush zo záhrady Thurbo šťastne dorazil na pult Dobrej čajovne… Tento letný zber opäť nesklamal a potešil nás svojimi bohatými kvetinovými tónmi s ľahko medovým dozvukom so stopou muskatelu..  

Cestovateľská prednáška – najslávnejšie čaje Číny

Napísané: 19. novembra 2019 | Komentovať

Milí čajomilci a cestovatelia,

srdečne vás pozývame v piatok 22.11.2019. o 18:00 – 20:00 hod.

na ďalšiu Cestovateľskú prednášku:

Putovanie za najslávnejšími čajmi Číny

Svojimi zážitkami z čajových ciest nás obohatí Daniel Dojčák, ktorý vám už 10 rokov poskytuje skvelé čajové dobroty ako majiteľ Dobrej čajovne v Košiciach.

Vydáme sa spolu po cestách za najslávnejšími čajmi Číny v jej najvýchodnejšej časti – začneme v meste Suzhou, prezývanom aj Čínske Benátky v provincii Jiangshu, v okolí ktorého sa nachádza jedno z najväčších čínskych jazier -Tai Hu. Jeho brehy a okolité hory sú už po stáročia domovom nenapodobiteľného zeleného čaju Bi Lou Chung, ktorý patrí do pätice najslávnejších čínskych zelených čajov.

Následne sa presunieme do blízkeho susedstva provincie Zhejiang a jej hlavného mesta Hangzhou, predovšetkým k tzv. Západnému jazeru, v okolí ktorého sa nachádza domov najviac vyhláseného čínskeho čaju vôbec- legendárnej Dračej studne (Long Jing).

Cesta smerom na juh nás zavedie do tretej čínskej provincie Fujian s jej hlavným mestom Fuzhou, kde bude naším cieľom prechádzka po legendárnych horách Wuyi Shan – domovom slávnych horských oolongov ako Da Hong Pao (Veľké šarlátové rúcho) alebo Shui Xian (Vodná víla).
A naša zelená čajová púť sa ukončí „trochu“ neprírodne, no pre zmenu – menšou prechádzkou po meste Shanghai.

Pri každom zo spomenutých čajov sa vám vynasnažíme podať zaujímavé informácie z ich histórie, legiend, pestovania, spracovania – a ich lahodnej čerstvej chuti priamo na mieste v Číne v čase ich zberu!!!:-))) Počas prednášky vám ich samozrejme ponúkneme na ochutnanie :)

Vstupné: 3 eurá

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *