Dobrá Čajovňa Košice

9-dňový seminár Čchi Kungu (Falun Gong)
20. januára 2020

Milí priatelia, Srdečne vás pozývame na 9-dňový čchi-kungový seminár kultivačnej praxe Falun Dafa. V týždni od 17.2. – 25.2.2020 v doobedňajších hodinách, každý deň od 9:30 – 11:30 hod. Falun Gong (nazývaný aj Falun Dafa) je starodávna metóda zušľachťovania mysle a tela. … Pokračovať

Prednáška o reinkarnácii
20. januára 2020

Medzinárodná škola Zlatého Ružokríža vás pozýva na prednášku v piatok 31.1.2020 o 18:00 hod. do podkrovných priestorov čajovne. Vstup voľný

Workshop Feng Shui
20. januára 2020

Milí priatelia, pozývame vás v sobotu 15.2.2020 na workshop Feng Shui pod vedením Janky Prochyrovej. Na workshop je potrebné sa prihlásiť u Janky Prochyrovej.

Čerstvý jesenný zber z Darjeelingu – DJ AF Guranse BIO
17. januára 2020

Novinky a čerstvosti čajového charakteru sú tu, čajomilci milí! Balíky naplnené a navoňané čajom šťastne dorazili, my sme ich starostlivo a s radosťou vybalili, police v čajovom obchodíku naplnili, neváhajte, príďte, aby ste si aj vy radosť urobili… Nesmierne nás … Pokračovať

Nová keramika v našom obchodíku
14. decembra 2019

Milí naši čajoví priatelia, na sklonku roka sme pre vás pripravili takúto ponuku čajovej keramiky v našom obchodíku:

Cestovateľská prednáška – najslávnejšie čaje Číny

Napísané: 19. novembra 2019 | Komentovať

Milí čajomilci a cestovatelia,

srdečne vás pozývame v piatok 22.11.2019. o 18:00 – 20:00 hod.

na ďalšiu Cestovateľskú prednášku:

Putovanie za najslávnejšími čajmi Číny

Svojimi zážitkami z čajových ciest nás obohatí Daniel Dojčák, ktorý vám už 10 rokov poskytuje skvelé čajové dobroty ako majiteľ Dobrej čajovne v Košiciach.

Vydáme sa spolu po cestách za najslávnejšími čajmi Číny v jej najvýchodnejšej časti – začneme v meste Suzhou, prezývanom aj Čínske Benátky v provincii Jiangshu, v okolí ktorého sa nachádza jedno z najväčších čínskych jazier -Tai Hu. Jeho brehy a okolité hory sú už po stáročia domovom nenapodobiteľného zeleného čaju Bi Lou Chung, ktorý patrí do pätice najslávnejších čínskych zelených čajov.

Následne sa presunieme do blízkeho susedstva provincie Zhejiang a jej hlavného mesta Hangzhou, predovšetkým k tzv. Západnému jazeru, v okolí ktorého sa nachádza domov najviac vyhláseného čínskeho čaju vôbec- legendárnej Dračej studne (Long Jing).

Cesta smerom na juh nás zavedie do tretej čínskej provincie Fujian s jej hlavným mestom Fuzhou, kde bude naším cieľom prechádzka po legendárnych horách Wuyi Shan – domovom slávnych horských oolongov ako Da Hong Pao (Veľké šarlátové rúcho) alebo Shui Xian (Vodná víla).
A naša zelená čajová púť sa ukončí „trochu“ neprírodne, no pre zmenu – menšou prechádzkou po meste Shanghai.

Pri každom zo spomenutých čajov sa vám vynasnažíme podať zaujímavé informácie z ich histórie, legiend, pestovania, spracovania – a ich lahodnej čerstvej chuti priamo na mieste v Číne v čase ich zberu!!!:-))) Počas prednášky vám ich samozrejme ponúkneme na ochutnanie :)

Vstupné: 3 eurá

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *