Dobrá Čajovňa Košice

DARJEELING Second Flush zo záhrady THURBO
23. júla 2020

Milí  labužníci čajovníci,   Darjeeling Second Flush zo záhrady Thurbo šťastne dorazil na pult Dobrej čajovne… Tento letný zber opäť nesklamal a potešil nás svojimi bohatými kvetinovými tónmi s ľahko medovým dozvukom so stopou muskatelu..  

Čerstvé čínske zelené čaje Long Jing a Bi luo chung
11. júna 2020

Tááák, a je to tu milí priatelia, nádielka čerstvého čínskeho zeleného čaju, velejemný a vzácny BI LUO CHUNG – Modrozelené špirálky jari a preslávený LONG JING „Tiger Spring“ – Dračia studňa/Tigrí prameň. Obe nás potešili svojou čerstvou a sviežou vôňou … Pokračovať

Darjeeling First Flust Giddapahar 03-20
11. júna 2020

Ďalší prírastok prvého jarného zberu z Darjeelingu zo záhrady Giddapahar, zbieraný a spracovaný začiatkom marca, tesne pred corona-lock-outom indickým. Ako vždy potešil svojou sviežosťou, sladkou kvetinovou vôňou, plnou chuťou sladkastých tónov, s jemnou horkosťou a dlllhým dozvukom kvetinovo-ovocných tónov.. 

Čajovňa je pre vás už OTVORENÁ!!!
26. mája 2020

Milí priatelia, čajovňa je už v týchto dňoch naplno otvorená, ako za starých čias :) Stále je u nás tá istá príjemná atmosféra, skvelé čaje, vodné fajky a pochutinky..príďte spočinúť..sme tu pre vás v júni 7 dní v týždni… Tešíme … Pokračovať

Antivírový a antibakteriálny odvar z čaju LAPACHO a CATUABA
10. marca 2020

Priatelia, v zmysle posilnenia imunity a zocelenia mysle odporúčame silno antivírový, antibakteriálny a pre psychickú pohodu aj mierne afrodiziakálny odvar z kôry stromu LAPACHO a CATUABA…táto harmonická kombinácia s kúskom zázvoru a citróna podrží vaše telo aj myseľ v týchto … Pokračovať

Cestovateľská prednáška – najslávnejšie čaje Číny

Napísané: 19. novembra 2019 | Komentovať

Milí čajomilci a cestovatelia,

srdečne vás pozývame v piatok 22.11.2019. o 18:00 – 20:00 hod.

na ďalšiu Cestovateľskú prednášku:

Putovanie za najslávnejšími čajmi Číny

Svojimi zážitkami z čajových ciest nás obohatí Daniel Dojčák, ktorý vám už 10 rokov poskytuje skvelé čajové dobroty ako majiteľ Dobrej čajovne v Košiciach.

Vydáme sa spolu po cestách za najslávnejšími čajmi Číny v jej najvýchodnejšej časti – začneme v meste Suzhou, prezývanom aj Čínske Benátky v provincii Jiangshu, v okolí ktorého sa nachádza jedno z najväčších čínskych jazier -Tai Hu. Jeho brehy a okolité hory sú už po stáročia domovom nenapodobiteľného zeleného čaju Bi Lou Chung, ktorý patrí do pätice najslávnejších čínskych zelených čajov.

Následne sa presunieme do blízkeho susedstva provincie Zhejiang a jej hlavného mesta Hangzhou, predovšetkým k tzv. Západnému jazeru, v okolí ktorého sa nachádza domov najviac vyhláseného čínskeho čaju vôbec- legendárnej Dračej studne (Long Jing).

Cesta smerom na juh nás zavedie do tretej čínskej provincie Fujian s jej hlavným mestom Fuzhou, kde bude naším cieľom prechádzka po legendárnych horách Wuyi Shan – domovom slávnych horských oolongov ako Da Hong Pao (Veľké šarlátové rúcho) alebo Shui Xian (Vodná víla).
A naša zelená čajová púť sa ukončí „trochu“ neprírodne, no pre zmenu – menšou prechádzkou po meste Shanghai.

Pri každom zo spomenutých čajov sa vám vynasnažíme podať zaujímavé informácie z ich histórie, legiend, pestovania, spracovania – a ich lahodnej čerstvej chuti priamo na mieste v Číne v čase ich zberu!!!:-))) Počas prednášky vám ich samozrejme ponúkneme na ochutnanie :)

Vstupné: 3 eurá

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *