Dobrá Čajovňa Košice

Adventné stretnutie s Mgr. Tatianou Hanšutovou
05. decembra 2019

Milí priatelia, srdečne vás pozývame v piatok 6.12.2019 o 17:00 hod. na každoročné adventné stretnutie s Mgr. Tatianou Hanšutovou, ( terapeutka s vhľadom do kauzálneho poľa človeka, nachádzanie príčin chorôb a negatívnych životných situácií s cieľom duchovného vzostupu, počas stretnutia preciťovanie … Pokračovať

Shakuhachi – koncert tradičnej japonskej flauty
05. decembra 2019

Milí priatelia a milci tradičných melódií, srdečne vás pozývame v sobotu 21.12.2019 o 18:00 – 20:00 hod. na koncert tradičnej japonskej flauty SHAKUHACHI Skladby pre bambusovú flautu, obsahujúce spirituálny odkaz ZEN Buddhiszmu. Príď si pred vianočnými sviatkami vypočuť, ako znie … Pokračovať

Seminár Image Therapy – liečenie obrazotvornosťou
05. decembra 2019

Milí priatelia, pozývame vás v sobotu 7.12.2019 od 17:00 – 20:00 hod. na seminár Image Therapy – liečenie obrazotvornosťou Sila tvojej predstavivosti je tvorivá energia, ktorú keď sa naučíš správne využívať bude riadiť tvoj život podľa tvojich predstáv. Na seminári … Pokračovať

Cestovateľská prednáška – TIBET
05. decembra 2019

Milí priatelia cestovatelia, srdečne vás pozývame ďalšiu cestovateľskú prednášku, tentokrát do TIBETU. V sobotu 14.12.2019 o 18:00 – 20:30 hod. Túto cestu nám sprostredkuje Viktor Kuzder, ktorý nám už zaviedol do mnohých zákutí Kambodže. Viac info v najbližších dňoch..

Workshop – Babinec v Čajovni
05. decembra 2019

Milé žienky, ženušky a ženy srdečne vás pozývame na workshop venovaný ženám Babinec v čajovni v sobotu 7.12.2019 od 9:00 do 12:00 hod. Ako aktivovať svoju krásu a príťažlivosť? Prečo sa ako žena cítiš vyčerpane? Workshop je určený pre tie, … Pokračovať

Cestovateľská prednáška – najslávnejšie čaje Číny

Napísané: 19. novembra 2019 | Komentovať

Milí čajomilci a cestovatelia,

srdečne vás pozývame v piatok 22.11.2019. o 18:00 – 20:00 hod.

na ďalšiu Cestovateľskú prednášku:

Putovanie za najslávnejšími čajmi Číny

Svojimi zážitkami z čajových ciest nás obohatí Daniel Dojčák, ktorý vám už 10 rokov poskytuje skvelé čajové dobroty ako majiteľ Dobrej čajovne v Košiciach.

Vydáme sa spolu po cestách za najslávnejšími čajmi Číny v jej najvýchodnejšej časti – začneme v meste Suzhou, prezývanom aj Čínske Benátky v provincii Jiangshu, v okolí ktorého sa nachádza jedno z najväčších čínskych jazier -Tai Hu. Jeho brehy a okolité hory sú už po stáročia domovom nenapodobiteľného zeleného čaju Bi Lou Chung, ktorý patrí do pätice najslávnejších čínskych zelených čajov.

Následne sa presunieme do blízkeho susedstva provincie Zhejiang a jej hlavného mesta Hangzhou, predovšetkým k tzv. Západnému jazeru, v okolí ktorého sa nachádza domov najviac vyhláseného čínskeho čaju vôbec- legendárnej Dračej studne (Long Jing).

Cesta smerom na juh nás zavedie do tretej čínskej provincie Fujian s jej hlavným mestom Fuzhou, kde bude naším cieľom prechádzka po legendárnych horách Wuyi Shan – domovom slávnych horských oolongov ako Da Hong Pao (Veľké šarlátové rúcho) alebo Shui Xian (Vodná víla).
A naša zelená čajová púť sa ukončí „trochu“ neprírodne, no pre zmenu – menšou prechádzkou po meste Shanghai.

Pri každom zo spomenutých čajov sa vám vynasnažíme podať zaujímavé informácie z ich histórie, legiend, pestovania, spracovania – a ich lahodnej čerstvej chuti priamo na mieste v Číne v čase ich zberu!!!:-))) Počas prednášky vám ich samozrejme ponúkneme na ochutnanie :)

Vstupné: 3 eurá

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *